fbpx

Готуємось до школи: довідка для школи № 086-1/0

довідка 086-1/0

Щороку навчальні заклади України вимагають довідку про проходження обов’язкового щорічного профілактичного медичного огляду. Багато батьків сприймають це як формальність. Але, насправді, це не зовсім так. Щорічний профілактичний медичний огляд – це прекрасна нагода перевірити стан здоров’я, отримати консультацію з приводу гармонійного розвитку дитини.

Профілактичні   огляди школярів проводяться згідно наказу Міністерства охорони здоров’я України від 16.08.2010 року № 682  ’’Про удосконалення медичного обслуговування учнів загальноосвітніх навчальних закладів’’. Цим наказом регламентується схема періодичності обов’язкових медичних профілактичних оглядів учнів та форма довідки про результати такого огляду ( довідка № 086-1/0).

Термін дійсності такої довідки становить 1 рік.
Огляд педіатра з видачою довідки № 086-1/0 коштує 500 грн

Тобто якщо дитина пройшла профілактичний огляд, наприклад, 27 травня, то довідка дійсна до 27 травня наступного року .

 Огляди проводяться відповідно до рекомендації ВООЗ у рамках міжнародного проекту ’’Здоров’я та поведінкові орієнтації учнівської молоді’’

Основні завдання обов’язкових щорічних медичних оглядів:

  • Визначення змін у стані здоров’я протягом навчального року;
  • Визначення можливості компенсаторного відновлення дитячого організму після фізичного навантаження за допомогою проби Руф’є.

Проба Руф’є – це простий та універсальний метод діагностики функціонального стану серцево-судинної системи. Розробив її у минулому столітті відомий французький лікар Джеймс Руф’є.

За індексом, який вираховується після проходження проби Руф’є, для школярів визначають вид групи для занять фізичною культурою: основна, підготовча або спеціальна група.

Вікові особливості періодичних обов’язкових медичних профілактичних оглядів школярів

  • 6 років (перед вступом до школи) — обов’язковий огляд наступними спеціалістами: дитячий хірург, ортопед –травматолог, лікар-офтальмолог дитячий, стоматолог; інші спеціалісти за показаннями. Проводиться загальний аналіз крові, інші обстеження за показаннями. Лікар-педіатр (лікар загальної практики-сімейної медицини) робить висновок про стан здоров’я дитини, визначає групу для занять фізичною культурою, дає рекомендації щодо додаткових обстежень, консультацій другими спеціалістами та лікування за наявності показань, проводить профілактичні щеплення відповідно до календаря щеплень, консультує з приводу харчування та розвитку дитини.
  • 7, 8, 9 та 10 років – профілактичний огляд здійснює лікар-педіатр (лікар загальної практики-сімейної медицини); огляд іншими спеціалістами та додаткові методи дослідження проводяться за показаннями.
  • 11 років – обов’язковий огляд дитячого хірурга, ортопеда-травматолога, дитячого офтальмолога, стоматолога. Під час щорічного обов’язкового медичного огляду проводяться наступні обстеження: загальний аналіз крові (контроль гемоглобіну), аналіз крові на цукор у дітей, які становлять групу ризику по цукровому діабету, та інші види обстежень за показаннями. По завершенні проводиться огляд лікарем -педіатром (лікарем загальної практики-сімейної медицини), який робить висновок про стан здоров’я дитини, групу для занять фізичною культурою, надає рекомендації щодо додаткових обстежень.
  • 12, 13 років – профілактичний огляд проводить лікар-педіатр (лікар загальної практики-сімейної медицини); огляд іншими спеціалістами та додаткові методи дослідження проводяться за показаннями.
  • 14, 15 років – обов’язковий огляд стоматолога, дитячого хірурга та ендокринолога, за показаннями огляд лікаря-гінеколога дитячого та підліткового віку і огляд психолога. В обов’язковому порядку проводиться флюорографія (при досягненні 15-ти річного віку), загальний аналіз крові (контроль гемоглобіну), решта обстежень за показаннями. Висновок про стан здоров’я та групу для занять фізичною культурою робить лікар -педіатр або лікар загальної практики-сімейної медицини.
  • 16, 17 років –профілактичний огляд здійснює лікар -педіатр або лікар загальної практики-сімейної медицини; обов’язковий огляд стоматолога ,інші спеціалісти, включно з гінекологом дитячого та підліткового віку за показаннями. З обстежень обов’язкове проходження флюорографії, решту досліджень за показаннями.

Пам’ятайте!

Свідоме та уважне ставлення до здоров’я наших дітей допоможе уникнути багатьох захворювань та порушень, які можуть вплинути на усе подальше життя. Тому кожний повинен усвідомлювати необхідність проходження періодичних медичних оглядів школярів з метою піклування про їхнє здоров’я  та гармонійний розвиток.

 Записатись на прийом
Залишіть свої контактні дані і наш менеджер зв’яжеться з вами за для обговорення деталей.