fbpx

Йдемо до дитячого садочка: основні правила для батьків

Дитячий садочок

В житті кожної сім’ї настає такий момент, коли потрібно відпускати свого малюка в дитячий садочок. Коли  дитинка вперше іде в садок, то, зазвичай, відчуває тривогу. Але, можливо, ще більшу тривогу відчувають батьки. Їх  переповнюють  різні емоції: хвилювання, радість, очікування…

У батьків виникає зразу дуже багато запитань. В якому віці краще йти до садочка? Який дошкільний заклад обрати? Як допомогти адаптуватися до нових умов? Батьки починають турбуватися, що малюк буде часто хворіти. Адже дуже часто можна почути від батьків скарги на те, що дитина пішла в дитячий садок і вже через кілька днів захворіла, тільки одужала – і знову захворіла; тиждень ходить до садочка,  а потім два тижні вдома. І це в більшості випадків дійсно так. Дитячий садок і хвороби пов’язані між собою .

       Чому ж дітки так часто хворіють і чи справді це так погано, як здається?  

Лікарі  вважають за норму, коли  за перший рік перебування в дитячому садочку дитина хворіє від 3-5 раз до 10-12 разів. Але при цьому хвороба повинна протікати без ускладнень і проходити за 10-14 днів. Резонно виникає запитання: що хорошого в дитячих хворобах? Чомусь багато батьків вважають, що нескінченні застуди – серйозна загроза для дитячого здоров’я. Насправді ж, повторні епізоди ГРВІ у дитини, яка потрапила до дитячого колективу, – це не просто нормально, а навіть корисно для малюка. Тому що таким чином організм тренується, він вчиться самостійно справлятися з вірусною загрозою, що, власне кажучи, він і робить, коли дитина перебуває в дитячому колективі і знайомиться з різними збудниками хвороб. У такий спосіб організм стимулює дозрівання імунітету.

    Як же ми можемо допомогти малюку боротися з застудами?

Для того, щоб уникнути таких неприємностей потрібно дотримуватися простих правил.

    Правило № 1 Привчаємо малюка мити руки.    

Протягом дня дитина  контактує  з незчисленною армією бактерій та вірусів, які живуть скрізь: на одязі, іграшках, на дверних ручках, на всьому, що нас оточує. І як тільки ці  шкідливі мікроорганізми  потрапляють на долоньки малюка, якщо їх не змити, то вони проберуться всередину організму.

Вихователь не може прослідкувати за кожною дитиною, тому потрібно, щоб дитина звикла мити руки, ще до відвідування дитячого садка. Обов’язково заведіть звичку мити руки після прогулянки, після туалету, перед їдою, якщо чхнув або кашлянув у долоньку. Всі ми знаємо, щоб мило добре справлялося з бактеріями, намилювати руки потрібно не менше 20 секунд, а після водних процедур добре промокнути руки. Тому придумуємо ритуал (співаємо пісеньку чи читаємо віршик протягом такого часу і миємо ручки).

     Правило № 2 Одежа повинна бути відповідною до погоди.

Потурбуйтеся про те, щоб дитина почувала себе комфортно відповідно до температури повітря. Ніколи не ’’кутайте’’ малюка. Одягайте його так, як одягаєтеся самі. Дітки багато рухаються, у них швидкий обмін речовин, тому їм  рідко  буває холодно, а перегріта дитина, має більше шансів підхопити застуду. Намагайтеся продумувати одежу таким чином, щоб малюку було легко підлаштуватися  під температуру на вулиці. Тобто, щоб він міг в любий момент зняти верхній одяг чи навпаки одягнути щось зверху футболки, чи навіть переодягнутися в сухе, коли спітніє. З цією метою зручно брати з собою в садочок маленький  улюблений рюкзак малюка.

           Правило № 3 Загартовування.

Зміцненню імунітету сприяє загартовування дитини, яке відбувається різними способами:

  • прогулянки на свіжому повітрі за будь -якої погоди;
  • провітрювання дитячої кімнати та спальні;
  • вмивання прохолодною водою;
  • раціональне харчування
  • обтирання;
  • обливання;
  • заохочення до різноманітної рухової активності .

Принципи загартування дітей дошкільного віку: систематичність, поступовість, послідовність, емоційний фон, комплексність, індивідуальний підхід.

       Правило № 4 Хворіємо тільки вдома.

   Що робити якщо все таки малюк захворів?

Для того, щоб не наражати на небезпеку оточуючих, при перших проявах захворювання малюка залишайтеся вдома. Не у всіх це звичайно виходить, тому постарайтеся обговорити такі питання з другими батьками. Але домовитися можна не завжди, тому проведіть з малюком бесіду, розкажіть як себе вести, щоб не заразитися (наприклад, якщо хтось поряд кашляє, можна попросити його прикривати рот долонькою, не брати його іграшки…).

           Правило № 5 Вакцинація.                

Наявність щеплень за календарем обов’язкова вимога для відвідування дошкільного навчального закладу і школи. І це не просто вимога. Індивідуальна імунізація дітей допомагає захистити здоров’я суспільства в цілому.   Частиною першою статті 12 Закону України «Про захист населення від інфекційних хворіб» передбачено, що профілактичні щеплення проти дифтерії, кашлюку,  гемофільної інфекції, гепатиту В, кору, поліомієліту, правця, туберкульозу є обов’язковими і включаються до календаря щеплень.

Відповідно до частини першої, другої статті 15 Закону України «Про захист населення від інфекційних хворіб» прийом дітей до виховних, навчальних, оздоровчих та інших дитячих закладів проводиться за наявності відповідної довідки закладу охорони здоров’я. Довідка видається на підставі медичного огляду дитини, якщо відсутні медичні протипоказання для її перебування у цьому закладі, а також якщо їй проведено профілактичні щеплення згідно з календарем щеплень і вона не перебувала в контакті з хворими на інфекційні хвороби або бактеріоносіями.

Під час огляду лікар уважно огляне дитину, визначить коло фахівців, яких потрібно відвідати, призначить, якщо потрібно лабораторні аналізи, порадить профілактичні заходи для збереження та зміцнення здоров’я.

Сподіваємось, що ці рекомендації допоможуть вашому малюку уникнути частих захворювань та провести час в дитячому садочку цікаво та весело.

І ще одне, пам’ятайте, що ваш спокій та впевненість передаються дитині, а емоційний стан малюка буде визначати перебіг перебування в дитячому садку.

 Записатись на прийом
Залишіть свої контактні дані і наш менеджер зв’яжеться з вами за для обговорення деталей.