fbpx

Вітіліго

Вітіліго – загальне, генетичне, аутоімунне захворювання шкіри, при якому відбувається втрата пігменту з ділянок шкіри, що призводить до нерегулярних білих плям або плям. Шкіра має нормальну текстуру. Вітіліго може з’явитися в будь-якому віці. Хоча це прогресуючий стан, багато людей переживають роки чи десятиліття, не розвиваючи нових плям.
Аутоімунні розлади характеризуються тим, що імунна система організму атакує власну тканину або клітини, в даному випадку меланоцити (пігментні клітини, які надають шкірі колір). Зазвичай білі кров’яні клітини та антитіла імунної системи допомагають захистити організм від шкідливих речовин, званих антигенами, які можуть походити від бактерій, вірусів, токсинів або інших джерел. При аутоімунному розладі імунна система помилково починає атакувати здорові тканини тіла. Вчені дотримуються думки, що у більшості людей з аутоімунними захворюваннями імунна система в основному нормальна поза аутоімунною атакою. Таким чином, вважається, що люди з генералізованим вітіліго мають іншу здорову імунну систему, за винятком специфічної імунної відповіді на меланоцити.

Вітіліго ніяк не заразний. Точна причина вітіліго недостатньо добре зрозуміла, хоча, здається, це результат поєднання генетичних, імунологічних, біохімічних та нейрогенних факторів. Це часто, хоча і не завжди, спостерігається в сім’ях. Хоча стан не має інших відомих наслідків для організму, психологічні та соціальні наслідки добре задокументовані.

Сьогодні вітіліго піддається лікуванню, хоча лікування може зайняти два роки або довше, щоб відновити пігмент, і репігментація може бути не на 100%. Проводиться більше досліджень, ніж будь-коли раніше; в Європі, Азії та США нові технології та дослідження змінюють підходи лікарів до цього стану. Нещодавнє картографування геному людини відкрило шлях для вдосконалених генетичних досліджень вітіліго, і інші теорії, засновані на клітинах, також привертають увагу.

Багато експертів вважають, що завдяки вдосконаленню генетичних та біомедичних технологій, як вони є, протягом наступних кількох років ми побачимо глибше розуміння вітіліго, а також швидше і надійніше лікування цього та інших аутоімунних станів

 Записатись на прийом
Залишіть свої контактні дані і наш менеджер зв’яжеться з вами за для обговорення деталей.