fbpx

Тест FeNO

FeNO визначає фракцію оксиду азоту в видихуваному повітрі (Fractional Exhaled Nitric Oxide). Це немедикаментозний тест, що використовується для вимірювання рівня оксиду азоту, який виділяється в дихальних шляхах.

FeNO є показником запалення в дихальних шляхах, особливо в дихальних шляхах верхніх і середніх ділянок, яке часто спостерігається у пацієнтів з астмою. Високі рівні FeNO можуть свідчити про наявність запалення в дихальних шляхах та допомогти у підтвердженні діагнозу астми або контролю за її перебігом.

Тест FeNO зазвичай проводять за допомогою портативного приладу, який вимірює рівень оксиду азоту в видихуваному повітрі. Пацієнт вдихає звичайним способом через ротовий наконечник, а потім повільно видихає в прилад. Результат вимірюється в частках на мільйон (ppb) або пікограмах на літр (ppt).

Значення FeNO можуть варіюватися в залежності від багатьох факторів, включаючи вік, стать, запальний стан легень та використання лікарських препаратів. Лікар призначає інтерпретацію результатів тесту FeNO, оцінюючи їх разом з іншими клінічними симптомами та даними.

 Записатись на прийом
Залишіть свої контактні дані і наш менеджер зв’яжеться з вами за для обговорення деталей.